Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Style. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Style. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 25 listopada 2013

Pomysł na... paznokcie! :)

Witam Was kochani, jak postanowiłyśmy, wrzucam dzisiaj kolejny post. Tym razem na bardziej nietypowy jak dla mnie temat i nieco odbiegający od tego, co zazwyczaj tutaj się pojawia, ale lubię robić wiele rzeczy i interesować się wszystkim (no, może prócz polityki :P), a temat ewentualnie możemy podpiąć pod sztukę do it yourself - piękną sprawę :3
  Pomysł zrodził się właściwie z niczego i był zupełnym wymysłem mojej nocnej wyobraźni, a takie pomysły przychodzą tylko zwykle  po godzinie 24, kiedy jeszcze nie mam ochoty iść spać, więc wymyślam, co by tu ciekawego zrobić.
Zapewne jest pełno różnych tutoriali czy też pomysłów na podobne, a być może nawet takie same wykonanie, ale uważam, że daje bardzo ładny efekt, szczególnie gdy chcemy wysmuklić nasze paznokcie :)

Po lewej - efekt wieczorny, czyli mała różnica kolorów za dnia i nocy, śmieszne, ale za każdym razem jak się patrzy widzi się inne przebłyski, czasem brązowe, czasem krwistą czerwień, 
po prawej - efekt zdjęcia dziennego :)



Wykonanie?
Pierwsza warstwa to lakier czarny, najlepiej odczekać aż dobrze wyschnie, w moim przypadku stosuję zabiegi przyspieszające - chodzę po pokoju i wymachuję rękami - musi to wyglądać co najmniej komicznie, ale przynosi upragniony efekt :D
Następna warstwa do lakier czerwony, który połączony z czarnym utworzy nam kolor przypominający brąz, dalsze części to kolejne warstwy wciąż koloru czerwonego, jednak malowane coraz mniej (za każdym razem zbliżamy się bliżej środka. Ostatecznie zostaje coś na wzór cieniowania, ombre, ale w pionie, nie jak to zwykle ostatnio robią w poziomie :))


Oldzia leży chora, więc przesyłamy jej ogromne pozdrowienia i 
życzymy dużo zdrówka! x

piątek, 31 maja 2013

Ubrania DIY! / colorful power!

Cześć kochani, na wstępie chciałam bardzo podziękować za każdy wysłany przez Was SMS :)
To miło, gdy słyszy się, że ktoś przejmuje się czyimś losem, niektórzy myślą, że dzisiejszy świat to czysty egoizm. Może i tak jest, może nie, jednak na pewno nie jest tak, by zabrakło zrozumienia, nawet jeżeli miałaby to być tylko kropelka w całym oceanie. 

- UBRANIA DIY -
Wybrałam sobie taki oto dzisiaj temat, bo zaczęło mi się to strasznie podobać. A właściwie, od zawsze mi się podobało, gdy ktoś miał swój, własny styl. Potrafił zrobić coś wspaniałego z czegoś zwykłego. Znam parę taki osób, które nie zwracają szczególnej uwagi na to, co kto myśli na temat ich wyglądu. Po prostu są sobą, pokazują przez swój wygląd swoją twórczość i niekiedy wiele się można dowiedzieć na jego podstawie.
Nie mam nikogo, na kim mogłabym się wzorować. Nie jestem kimś, kto ubiera się zgodnie z najnowszymi trendami mody i nosi coś właściwie tylko dlatego, że jest to modne.
Zawsze zakładam, to, co lubię. Nic specjalnego. Po prostu, by mi było wygodnie :)

Wracając, przesiaduję ostatnio sporo na "portalach sztuki i inspiracji", jeżeli mogę się wyrazić w ten sposób :) Niektóre osoby i dzieła są naprawdę zadziwiające, głównie DIY :)
Możliwe, że wiele z Was zna strony typu: ZSZYWKA, czy STYLOWI, jak i LOOKBOOK, jest ich oczywiście o wiele, wiele więcej, można by je przeglądać godzinami, a że cały czas przybywa nowego materiału, to właściwie w nieskończoność. 
 A więc ja, kobieta z zapałem do wszystkiego, postanowiłam sobie coś tam od czasu do czasu poprzerabiać, podmalować.

Więc.. powiedzmy, ze znalazłam mały sposób na leniwe wakacyjne dni.

CO MI SIĘ NAJBARDZIEJ PODOBA?
. KOCHAM ŻYWE KOLORY!
Dlatego też...
ETNO I AFRYKA!



 OD ZAWSZE podobały mi się stroje i wzory afrykańskie,
charakterystyczne stroje plemienne, po prostu nie mogę się napatrzeć!








INDIE!
     To chyba kolejny "styl", który urzeka mnie już od bardzo dawna. To jest siła kolorów!
Przynajmniej z tego, co wiemy my tutaj. W każdym razie, w podstawówce zawsze marzyłam, by odwiedzić Indie (oraz bliską im Japonię), mam nadzieję, że kiedyś będę miała okazję zalożyć coś takiego.. no, bo czy to nie jest piękne?

 




 oraz pewien powrót do polskiej rzeczywistości..
czyli prosty SPORTOWY STYL!


 
 

Nie pozostaje mi nic więcej jak życzyć Wam dobrego weekendu, dziubki :)