Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Art. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Art. Pokaż wszystkie posty

środa, 18 września 2013

Człowiek.. / NOWY ART.

Zmieniamy się każdego dnia. Codziennie jesteśmy innymi ludźmi. Bywamy weseli, niekiedy smutni, czasem nie mamy na nich ochoty.  Codziennie starzeje się nasza fizyczność, za to ubogacamy się psychicznie - o nowe doświadczenia, nową wiedzę, lepsze i łatwiejsze wyrażanie siebie. 
Umiemy bardziej docenić to, co dostajemy i co mamy, widzimy otaczające nas piękno i w pewien sposób potrafimy się nim zachwycić. W dzieciństwie dostrzegamy coś innego - magię.
Każda nowa rzecz staje się dla człowieka czymś wyjątkowym, wszystko, co rutynowe.. zwykłą, szarą codziennością, taka kolej rzeczy. Ale.. nie uważam, by to było coś dobrego. Zawsze warto ubarwić codzienność. Nigdy nie jest tak, by nie mogło być gorzej, ale również zawsze może być lepiej. 
Wszystko zależy od nas, od tego, do czego dążymy, czego pragniemy, od naszego podejścia do ludzi, do życia, od chęci :)


Jak pisałam we wcześniejszym poście - zaczęłam nową szkołę. Jest ona bardzo przyjemna, ciepła atmosfera, ale mam ogrom nauki. Ciężko to z początku wszystko ogarnąć; pomiędzy gimnazjum, a liceum widać duży przeskok - jeżeli ktoś oczywiście patrzy pod względem nauki i zależy mu na niej.
 Dlatego też przez ostatni czas nie pojawił się żaden bardziej wartościowy post z mojej strony - brak mi na to czasu. W obecnym momencie moje życie to pewnego rodzaju rutyna - wstaję rano, jem śniadanie(każdego dnia jest to musli), ubieram się, idę do szkoły, wracam, jem obiad, zabieram się za naukę, biorę kąpiel, skype, a potem kładę sie spać.. i tak w kółko i w kółko.. z małymi ubarwieniami :-) Wspominam czasem ostatnie wakacje, które były jednymi z najpiękniejszych w moim życiu, a potem myślę sobie, że kolejne będą jednymi z najbardziej upragnionych. 
mimo wszystko
Motywują mnie ogromnie plany i to, co obiecałam sobie, ze się wydarzy.

Tylko.. dlaczego na ludzi XXI wieku jest nakładana tak wielka presja czasu?


OSTATNI MÓJ RYSUNEK'13

niedziela, 16 czerwca 2013

Coraz bliżej...

WAKACJE! Jeny czy tylko ja odliczam dni do końca roku szkolnego? Zostały mi jeszcze 4 testy i wreszcie będę wolna!:) Obiecuję,że wtedy wezmę się do roboty i przygotuje dla was kilka tutoriali o tym,jak zrobić na prawdę wypasione t-shirt'y i inne "gadżety"

W każdym razie, do rzeczy. Dziś mam dla was niewielką porcję moich ostatnich wyrobów. W ramach odstresowania czasem siadam sobie przy biurku i lepię coś z modeliny. Ostatnio powstała leśna bransoletka, z której jestem zdecydowanie bardzo dumna :)











No i sówka na dyndającej swobodnie gałązce! :D







Pozdrawiam!

Ps. Jeśli macie fb, i chcecie wygrać biżuterię z modeliny zapraszam na moją stronę! :) Klik!

piątek, 7 czerwca 2013

Kolejny art. :)

15-minutowa zabawa z ósemką.
pomimo wielokrotnie złamanego 8B, coś tam udało mi się stworzyć /A6


Pytanie od Olgi: co sądzicie na kolejne DIY tym razem z t-shirt'ami? Jest ktoś zainteresowany pomysłami? :)

piątek, 24 maja 2013

#ASANTE,RAFIKI! - I've just finished!


Cześć kochani! Znów tu jestem, bo wczoraj ogromnie się zmotywowałam i skończyłam mój malunek, który widzieliście we wcześniejszym poście "CO SIĘ DZIEJE?" 
Sama nie wiem czy jestem zadowolona, jak zawsze w głowie miałam coś bardziej zwariowanego, ale według mnie - nie jest najgorzej. Pewnie za jakiś czas spojrzę na niego i stwierdzę, że to totalna klapa, ale póki co uwielbiam te energiczne kolory, które są tutaj i  często pojawiają się na innych moich pracach - żółty, czerwony i pomarańczowy + czarny.
 Poza tym, mam takie ogromne skojarzenie i sentyment  do "Kwiatu Pustyni" (jak ktoś nie oglądał/czytał to polecam) i Afryki. AFRICA!

 

Jak Wam się podoba? :))

środa, 15 maja 2013

Z serii: CO SIĘ DZIEJE?


Cześć kochani, przepraszam za to zaniedbanie, kiedy już w końcu mam napisać posta i jest na to czas - po prostu zasypiam, dlaczego? Chodzę spać zbyt późno. Ale z racji, że widzę, że nie tylko mnie dotyczy ten problem jestem jeszcze całkiem spokojna :p
    A więc CO SIĘ DZIEJE u mnie, że tak rzadko tutaj wszystko uaktualniam? jedno, proste wytłumaczenie - szkoła. Miałam nadzieję, że gdy przejdą egzaminy skończy się całe to zagonienie - ależ skąd, no o czym my marzymy? - Tak, to są słowa nauczycieli ;d








Ale mam coś nowego - zaczęłam malunek, który pojawił się dobry tydzień temu na moim facebookowym profilu, pomimo to wciąż stoi nietknięty od tamtego czasu na sztaludze w moim pokoju. Nie mam weny póki co - możemy to tak wytłumaczyć, hmm? : D

GONE - z tego co się zorientowałam to jest to pewna seria, nie wiem, wpadłam kiedyś do biblioteki wzięłam pierwszą lepszą książkę z "półki nowości" i wypożyczyłam.

Akcja zaczęła się dziwnie, dla mnie wręcz lekko komicznie, teraz pomału zaczyna mnie wciągać, a że czytam wieczorami często zdarza mi się zupełnie nie mam pojęcia jakim cudem obudzić z książką na twarzy, hę. Muszę znaleźć jakieś idealnie wolne, ciche popołudnie i zanurzyć się w całości w głębi tej oto księgi, haha :) Wybaczcie, mam dziś całkiem dobry humor - a to pewnie przez czekoladę, na którą sobie wyjątkowo pozwoliłam "troszki więcej" :p Jestem z siebie i tak bardzo dumna, znów ubyłam coś lekko więcej jak 5 kg :)

Zaczynają się powoli rekrutacje do szkół, zaczynają się długie wieczory, festyny, niedługo zacznie się lato, wakacje. No popatrzcie, niektórzy zapytają po co my do tej szkoły chodzimy? No chociażby po to, by potem móc jakoś cieszyć się i docenić czas wolny : )

Tym oto miłym akcentem kończę na dzisiaj, oglądnę jeszcze tylko kolejny odcinek Top Model (niektórzy uważają, że to program bez sensu, ja go jakoś lubię, szczególnie, że zaskoczeniem ostatnio dla mnie było, że pojawiła się w nim WARIS DIRIE!! No szok.) i kładę się spać.

Życzę Wam dobrej nocki i miłego jutra, słoneczka!

wtorek, 19 lutego 2013

Kolejna praca plastyczna - rysunek #gitara

Hej Wam, udało  mi się znaleźć w końcu tą chwilę dzisiaj, pośród nauki biologii, którą w miarę ogarnęłam(przynajmniej mam taką nadzieję :P). Myślałam o tym od samego rana, by coś tutaj skrobnąć i mam dla Was rysunek gitary, który zabrałam ze szkolnego "archiwum", a prościej mówiąc znalazłam ostatnio w klasie od sztuki i odebrałam z powrotem :)
 Nie pamiętam kiedy to narysowałam, na pewno  było to w tym roku szkolnym, taki ot prosty rysunek na dalsze ćwiczenia zdolności manualnych :)


Jutro może pojawi się post odnośnie jednej z książek, którą sobie ostatnio przeczytałam :-)

wtorek, 12 lutego 2013

Rysunek Zayn - już w całości! :)

Hej kochani, przepraszam, że wczoraj nie pisałam, musiałam zabrać się za materiał, który był na dzisiejszej kartkówce z chemii. A poza tym wciąż czekałam na zdjęcie od Gabi, bo to właśnie u niej jest rysunek i właściwie dla niej też był namalowany, na prośbę :)
Ale tak jak obiecałam pokazuję Wam całą, skończoną już pracę.
Używałam chyba całej palety ołówków, ale głównie 3B, 7B i 8B :)
jak Wam się podoba?

na rysunku i góry widać lekko jaśniejsze odcienie - to niestety światło, 
które odbijało się od grafitu przy robieniu zdjecia.


SEE YOU!

niedziela, 27 stycznia 2013

little gift for Wiki :) / Mały prezencik dla Wiki :)

Cześć Wam, już jutro szkoła.. nie mogę sobie tego jakoś normalnie ułożyć w głownie jak to szybko przeleciało, te 2 tygodnie swobody, kiedy to i tak nic takiego nie zrobiłam, ale odpoczęłam troszkę od szkoły, więc może teraz nabiorę takiego ogromnego zamiłowania do nauki, ze nie przejdzie mi do końca roku ? nieeeee ? :P 
No w każdym razie ten tydzień będzie baaaaardzo cieżki.

tutaj na obrazku mały prezencik dla Wiki, właściwie jej się spodobałam, kiedy go kończyłam, a jeżeli taki podarunek może kogoś uszczęśliwić.. :) ogółem rysunek leżał w starych niedokończonych pracach, i jest na pewnio ze szkoły podstawowej, ale nie jestem pewna czy z piątej, czy z szóstej klasy :)

po dzisiejszym koncercie jakoś tak mi miło, gardło troszkę boli :)
Pozdrawiam całe  "PODARUJ RADOŚĆ" ! <3


środa, 23 stycznia 2013

Laurka na dzień babci i dziadka :) / Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej

Działający w naszej szkole wolontariat co jakiś czas odwiedza Dom Pomocy Społecznej, jest to świetna okazja do poznania i porozmawiania ze starszymi ludźmi, którzy zawsze z uśmiechem na twarzy przyjmują nas do siebie, a ten uśmiech nie znika aż do samego końca, nie tylko z ich twarzyczek, ale również z naszych, bo niektórzy potrafią nas do płaczu rozweselić, 
z miejsca pozdrawiam Agnes :D

Podczas odwiedzin w Dzień Babci i Dziadka zawsze zostawiamy im drobny upominek wykonany przez kogoś z nas. W tym roku była kolej na mnie :-)



Podziwiam tych ludzi za to, z jaką łatwością potrafią mówić o tym, co ich martwi, co ich cieszy, jak wiele umieją zrobić i za ich poczucie humoru. Jedna pani ze łzami w oczach, ale i uśmiechem na ustach powiedziała:"Jestem tu już długo, juz 8 lat, ale jak się nie ma nikogo, to tak musi być. Ale miło tutaj jest".
Ważnym jest, by nie być samotnym w życiu.

sobota, 15 grudnia 2012

Niech śnieg pada sobie.. / Zestaw ołówków KOH-I-NOOR :)

Lubię zimę. A Wy? Może nie samo to, że jest podczas niej zimno, bo to jest raczej ta przykra strona tego wszystkiego, choć można na pewno znaleźć jakieś pozytywne aspekty chłodu ;), ale sam nastrój, zimowe buty (uwielbiam nosić wysokie kozaki), padający śnieg, światełka na święta, jazdę na nartach, Wigilię, Boże Narodzenie, Sylwestra, Nowy Rok, kolędy, ferie, moje urodziny... :)
Ja jeszcze bardzo lubię zimowe spacery ze swoim psem, których w tym roku w zimie nie było dużo, bo jest okropnie zimno już w czasie kiedy wracam ze szkoły,
 a co dopiero wieczorem, kiedy jest ciemno :) 
Ale jestem też okropnym zimorodkiem i to mi chyba najbardziej przeszkadza; zawsze mam zimne palce zarówno u rąk, jak i u nóg; dzisiaj dostałam od taty extra ciepłe rękawice, mam nadzieję, że wytrzymam jakoś ten czas :) 



Jestem obecnie chora i żeby jakoś umilić sobie dni poprosiłam tatę, by kupił mi zestaw ołówków, kiedy będzie w mieście, bo mój zapas już się wykończył. Co prawda nie miałam nigdy podobnego, ale starałam się mieć jakieś tam pojedyncze sztuki, tylko one bardzo szybko z czasem jakoś tak stawały się bardzo malutkie albo w szkole jakimś tajemniczym sposobem uciekały ;> 
Tak więc jest to zestaw 1500 KOH-I-NOOR 12 :)


 Próbowałam troszkę Wam pokazać, te ołówki w moim zestawie są od 8B do 2H, ja zwykle używam głównie 8B, 6B, bo są miękkie i można nimi dużo kombinować, fajne się rozmazują no i różnego rodzaju cienie fajnie wyglądają, są mocne i dobrze widoczne :)

na dzisiaj chyba już wszystko, także
DO NAPISANIA! :)



wtorek, 11 grudnia 2012

Zayn Malik w rysunku :))

Cześć kochani, dzisiaj mam coś dla fanów One Direction,właściwie to tylko zaczęcie, ale postanowiłam dodać. Obrazek jest już dawno skończony, ale był on rysowany dla kogoś, więc nie mam go u siebie, a kończąc go w szkole, nie miałam jak zrobić zdjęcie. Postaram się poprosić Gabi, by zrobiła zdjęcie skończonej pracy i przeslała mi, a na pewno wstawię ;))


niedziela, 9 grudnia 2012

Prezent od MuffinkowoHandmade!

Dzisiaj taki szybki post, chciałam się tylko pochwalić i jednocześnie podziękować, choć muszę zrobić to też w inny sposób, coś wymyślę ; ) A mianowicie dostałam niedawno paczuszkę mikołajkową od koleżanki z Warszawy. Możecie ją znaleźć na http://muffinkowo-handmade.blogspot.com/ . Są to naszyjnik i kolczyki, jak Wam się podoba? :)


przepraszam za jakość zdjeć.